biznes klasa w samolocie

Czas to główny wyznacznik współczesnego biznesu. Podniebne podróże z pewnością są jednym z lepszych sposobów na jego zaoszczędzenie, zarówno podczas przemieszczania się po kraju, jak i za granicę. Co więcej, gwarantują nam komfort i wygodę, której często trudno doświadczyć podczas podróży transportem naziemnym. Tym oto sposobem, nie tylko znane linie lotnicze zyskują na pasażerach, ale i tzw. podniebne taxi na popularności.

Środek środkowi nie równy

Dla większości biznesmenów i bizneswoman loty samolotem w ramach pracy nie są przyjemnością, a jedynie jednym z etapów – sama podróż traktowana jest jak jedno z wielu narzędzi pracy, podobnie jak samochód służbowy czy podróż pociągiem. Warto jednak podkreślić, że choć traktowane na równi, to każdy z tych środków transportu oferuje inny komfort.
Przede wszystkim należy zauważyć, że podróżowanie wynajętym samolotem biznesowym znacznie różni się od typowych podróży rekreacyjnych samolotami rejsowymi. Widoczna jest różnica w:

  • standardzie obsługi,
  • w poziomie wygody na podkładzie,
  • a także w oszczędności czasu.

Osoby, które nie korzystają z biznesowych podróży podniebnych, mogą nie wiedzieć, jakie niesie za sobą korzyści wynajem samolotu biznesowego, jednak ci, którym zdarza się korzystać z tego typu transportu, z pewnością doceniają idący za danym rozwiązaniem komfort podróżowania.

miejsce w biznes klasie

Nasza punktualność, nasz komfort

Chcąc odbywać bezpieczne i wygodne podróże samolotami biznesowymi, należy zastosować się do kilku podstawowych zasad, które z pewnością różnią się od tych, jakie obowiązują przy lotach turystycznych. Pierwsza kwestia – punktualność. Choć płacąc za wynajęty lot, mamy gwarancję, że samolot nie odleci bez nas na pokładzie, to nasze spóźnienie może się przyczynić do wielu problemów. Przede wszystkim warto zrozumieć, że każdy lot wymaga zgód, zatem i zmiana godziny czy terminu lotu, wymaga ponownego uzyskania zgody. Oznacza to, że o każdym naszym spóźnieniu lub zmianie terminu powinniśmy informować załogę lub osobę odpowiedzialną za przekazanie tej informacji załodze. Dzięki takiemu postępowaniu z pewnością plan lotu będzie świetnie zorganizowany, catering na pokładzie świeży, samolot gotowy do startu podobnie, jak i cała załoga.

Wachlarz korzyści i zalet

Warto podkreślić, że loty samolotami biznesowymi nie wymagają odprawy. W odróżnieniu od lotów turystycznych nie musimy zabierać ze sobą wydrukowanego biletu i odprawy, nie musimy odprawiać się także co najmniej 24 godziny wcześniej. Pamiętajmy jednak, aby zjawić się na czas i podać Kapitanowi imię i nazwisko, jakie znajdzie on na liście pasażerów.
Tak jak i w przypadku bagażu podczas podróży samolotami rejsowymi, tak i podczas lotu biznesowego zabronione jest wnoszenie na podkład broni każdego rodzaju, materiałów wybuchowych i elementów niebezpiecznych. Jeśli w naszym bagażu nie znajdą się tego typu przedmioty, to wejście na pokład zajmie chwile. Co ważne, za zgodą Kapitana wniesiemy nawet wodę czy alkohol.
Dużym udogodnieniem lotów biznesowych jest możliwość korzystania z wszelkiego rodzaju sprzętów mobilnych – komputera, ipoda, ipada – które potrzebne są do pracy. Co więcej, dla komfortu każdego pasażera biznesowego na podkładzie znaleźć można telefon satelitarny, a nawet bezprzewodowy dostęp do sieci internetowej.

Średnia ocen: / 5. Liczba ocen