Przebieg kontroli bezpieczeństwa na lotnisku

Lotniska to miejsca, które są zagrożone działaniami terrorystycznymi i nieupoważnionymi wejściami osób postronnych. Opowiemy na przykładzie o tym, jak wyglądają procedury bezpieczeństwa w takim miejscu. Parking przy lotnisku Balice gwarantuje spokój podróży.

Skorzystaj z parkingu w Balicach, udając się na lotnisko

Dla każdego przyjeżdżającego własnym samochodem parking przy lotnisku Balice jest idealnym rozwiązaniem, by bezpiecznie przechować tam swoje cztery kółka na cały czas podróży. Warto wybrać sprawdzony, pewny parking. Balice i lotnisko mają bardzo bogatą ofertę – koniecznie wybierz strzeżone, ale i tanie miejsce postojowe. Jeśli jesteś już po odprawie i posiadasz ważną kartę pokładową, masz dostęp do tzw. stref zastrzeżonych. Straż, która ochrania parking Balice i lotnisko, dba o to, by potencjalnie niebezpieczne materiały zostały wykryte przed wejściem na pokład. W trakcie kontroli takie przedmioty jak kluczyki do auta stojącego na parkingu w Balicach przy lotnisku lub telefon komórkowy, muszą zostać przez pasażera wyjęte i umieszczone w specjalnych kuwetach, by nie oddziaływały na wykrywacze metalu. Wszystkie osoby przechodzące między obszarami poddawane są kontroli osobistej.

Kontrola osobista na lotnisku - metody

Metody kontroli osobistej na lotnisku

Straż Ochrony parkingu w Balicach oraz lotniska może dokonać kontroli w dwojaki sposób:
z użyciem bramki do wykrywania metali,
manualnie, przy pomocy dotyku.
Jeśli wiesz, że posiadasz jakieś przedmioty nieregulaminowe, lepiej wróć z nimi na parking. Lotnisko Balice stosuje procedurę kontroli, w trakcie której wszystkie posiadane przedmioty musisz umieścić w specjalnych pojemnikach. Do jednego z nich należy włożyć rzeczy metalowe, jak klucze do auta czy te od domu, monety, pasek ze sprzączką, zegarek. Do innej kuwety wkłada się sprzęt elektroniczny, a do jeszcze innej odzienie wierzchnie, czyli:

  • marynarki,
  • kurtki,
  • grube swetry,
  • żakiety,
  • czapki i kapelusze.

Taką kontrolę musisz przechodzić za każdym razem, gdy chcesz wejść na teren strefy zastrzeżonej. Opuszczać możesz ją natomiast bez przeszkód. Wyjście na parking przy lotnisku Balice i w inne miejsca jest jak najbardziej dozwolone, nawet z kontrolowanej strefy. Nie da rady jednak obejść obowiązku inspekcji osobistej przy ponownym wejściu. Jedynie grupy uprzywilejowane, jak zespoły karetek ratunkowych, są uprawnione do niepoddawania się kontroli.