Parking Balice, widok na parking z góry

Dla osób wybierających się na lotnisko często koniecznością jest znalezienie w jego pobliżu parkingu, na którym będzie można bezpiecznie zostawić samochód. W przypadku podkrakowskiego lotniska w Balicach możliwości parkowania jest kilka. Który rodzaj parkingu wybrać?

Najbliżej terminala – wysokie ceny

Najprostsze rozwiązanie to oczywiście oficjalny parking przy lotnisku w Balicach – Kraków Airport Parking. Jest on zlokalizowany w dogodnym miejscu, bardzo blisko terminala pasażerskiego, a także ma kilka poziomów, a jego obsługa czynna jest przez całą dobę. Korzystanie z niego na pewno jest wygodne, ale problemem jest wysoka cena – godzina parkowania kosztuje 10 zł, a doba – 55 zł. Należy też liczyć się z dodatkową, dość wysoką opłatą w razie zgubienia biletu parkingowego, wysokie są też opłaty w przypadku przekroczenia czasu parkowania i rozpoczęcia kolejnej doby.

Alternatywą dla tego niewątpliwie kosztownego rozwiązania jest znajdująca się również bardzo blisko terminala strefa Kiss&Fly, w której można parkować bezpłatnie. Problem polega jednak na tym, że zaparkować w tym miejscu bez żadnych opłat można tylko na 10 minut. Jest to więc opcja dobra jedynie w przypadku, gdy podwozi się kogoś na lotnisko bądź chce się kogoś odebrać z portu lotniczego, przy czym trzeba dość mocno się spieszyć, ponieważ przedłużenie czasu parkowania powyżej określonego limitu powoduje naliczenie wysokich opłat. Nie jest to więc rozwiązanie dobre dla osób, które szukają miejsca, by zostawić samochód na dłuższy czas.

Parkingi prywatne – najlepsza opcja długoterminowa

Oprócz oficjalnego parkingu lotniskowego i strefy Kiss&Fly, przy lotnisku w Balicach znajdują się parkingi prywatne. Mimo, iż są one zlokalizowane w nieco większej odległości, tj. około 1-2 km od lotniska, dla wielu podróżnych stanowią najlepszy wybór. Tym bardziej, że w cenie parkowania wliczony jest bezpłatny i bardzo szybki transfer z lotniska i na lotnisko samochodem należącym do firmy wynajmującej miejsca parkingowe. Transfery na lotnisko organizowane są na bieżąco, przez całą dobę, co szczególnie cenią sobie osoby wylatujące z Balic we wczesnych godzinach porannych.

Najważniejszą zaletą prywatnych parkingów jest fakt, że ich ceny są znacznie niższe niż w przypadku parkingu należącego do lotniska, ponieważ na przykład za cały dzień trzeba zapłacić 10 zł, a więc tyle, ile za godzinę w przypadku Kraków Airport Parking! Prywatny parking to doskonałe rozwiązanie dla osób, które przybywają na lotnisko własnym samochodem, a następnie udają się w podróż samolotem, a więc chcą zostawić swoje auto na parkingu na kilka czy kilkanaście dni.