Parking Balice, aplikacje mobilne ułatwiają podróżowanie

W co warto wyposażyć swój telefon, gdy planujesz lot samolotem? Jakie aplikacje przydadzą ci się przed lotem i w trakcie? Gdzie zapisywać karty pokładowe i jak wygodnie sprawdzać odloty oraz przyloty?

Aplikacje ułatwiające dojazd na parking przy lotnisku

Aby wygodnie dojechać na parking, nie potrzeba już wyposażać się w papierową mapę czy tradycyjny GPS. Wystarczy smartfon z aplikacją, do której wprowadzisz koordynaty GPS, które znaleźć można zarówno na stronie internetowej parkingu, jak i w potwierdzeniu rezerwacji.

Jeśli masz dostęp do internetu, najwygodniejsze rozwiązanie to aplikacja Waze. Dzięki temu, że opiera się o informacje od użytkowników, to wszelkie utrudnienia na drodze są udostępniane w czasie rzeczywistym. Dlatego Waze doprowadzi cię na parking najszybciej, bo zaproponuje najszybszą trasę, a jeśli w trakcie pojawią się utrudnienia, to znajdzie alternatywę.

Dobrym rozwiązaniem jest też tradycyjny już Google Maps z nawigacją, który pokaże natężenie ruchu i pozwoli wybrać najlepszą możliwą trasę.

Jeśli nie masz internetu mobilnego, możesz wybrać aplikację Maps.me i załadować mapę Balic do telefonu, by korzystać z nawigacji offline.

Aplikacje do kart pokładowych

Tu nie jest już tak prosto – często jedna aplikacja to za mało. Podstawą jest Passbook, czyli aplikacja umożliwiająca przechowywanie wszelkiego rodzaju biletów czy kuponów. Można w nich zapisać karty pokładowe wielu linii lotniczych. Tanie linie lotnicze (m.in. WizzAir, Ryanair) mają własne aplikacje służące do wykonywania odprawy online i pobierania kart pokładowych. Jeśli latasz często warto zrobić sobie folder w telefonie z aplikacjami przewoźników.

Oczywiście zawsze warto mieć przy sobie wydrukowaną kartę pokładową na wypadek nagłego zawieszenia się bądź zepsucia telefonu czy rozładowania baterii.

Aplikacje do śledzenia lotów

Jeśli chcesz mieć pod kontrolą przyloty i odloty oraz mieć wiedzę o wszystkich opóźnieniach, warto zainstalować aplikację śledzącą loty. Ich ogólna nazwa to Flightradar, najpopularniejsza – Flightradar24. Aplikacje te pokazują położenie wybranego samolotu w czasie rzeczywistym oraz planowane przyloty. Dzięki temu – znając numer kursu poprzedzającego lot naszego samolotu możemy mieć jasność, czy wystartował on z miejsca docelowego oraz monitorować ewentualne opóźnienia naszego lotu. Niektóre z aplikacji pozwalają na przechowywanie informacji o własnych podróżach (dzięki temu można obliczyć np. przeleciane dystanse).

O aplikacjach przydatnych na wakacjach, gdy już dolecisz na miejsce, przeczytasz w kolejnym wpisie.

Średnia ocen: / 5. Liczba ocen