Parking 24h

Bezpłatny transfer na lotnisko Kraków-Balice

Hiszpania znajduje się w ścisłej czołówce krajów, które odwiedzane są przez największą liczbę turystów. Trudno się temu dziwić. Kraj położony na Półwyspie Iberyjskim słynie z wakacyjnej pogody, świetnie rozwiniętej bazy turystycznej, mnóstwa atrakcji i doskonałej kuchni. Hiszpania oferuje jednak o wiele więcej niż to, co znajduje się na samym kontynencie. Miejscowe wyspy również stanowią bardzo popularny cel podróży. Które z nich szczególnie warto mieć na uwadze, wybierając się na wakacje?

Majorka – turystyczna stolica świata

Oblegana przez wycieczkowiczów ze wszystkich stron świata wyspa w pełni zapracowała na swoją doskonałą renomę. Jej wybrzeże ma ponad 550 km długości i pokryte jest mnóstwem wspaniałych plaż. Widoki z nich zapierają dech w piersiach, a złoty piasek zachęca do spacerowania i opalania się. Lazurowa woda tylko kusi, żeby się w niej schłodzić…

Playa de Muro to jedna z najpiękniejszych plaż w całej Europie. Znajdują się na niej idealne warunki do odpoczynku dla całej rodziny – w postaci drobnego piasku i krystalicznie czystej wody. Es Trenc otoczona jest wydmami. Cala Llombards zapewnia natomiast wspaniały widok, ponieważ jest to zatoka otoczona zalesionymi klifami.

Poza plażami, na których można spędzić cały wyjazd, korzystając z uroków pogody, na Majorce znajdują się także urokliwe zatoki. Takie jak Sa Calobra, która oferuje niezapomniane pejzaże, które się z nich roztaczają. Połączenie skalnych ścian z rozciągającym się wokół nich Morzem Śródziemnym można podziwiać godzinami. Wycieczka do skalistych wąwozów i na klify może też pozwolić na chwilową ucieczkę przed tłumem oraz wyciszenie się.

Teneryfa – perła leżąca na Atlantyku

Spośród wszystkich wysp leżących w archipelagu Wysp Kanaryjskich, to właśnie Teneryfa jest tą największą i najbardziej zaludnioną. Powodem, dla którego jest oblężona przez turystów, jest rzecz jasna – pogoda. Woda w Oceanie Atlantyckim w pobliżu wyspy zawsze ma przynajmniej 19°C. Nawet zimą temperatura na Teneryfie wynosi około 16 °C. Jest to więc idealny kierunek na wakacje przez cały rok.

Linia brzegowa ma niecałe 400 km i każdy znajdzie wzdłuż niej coś dla siebie. Playa la Tejita to jedna z najsłynniejszych plaż dla nudystów na świecie. Na dodatek w jej pobliżu znajduje się Czerwona Góra. Z kolei Playa de las Terasitas słynie z rybnych knajp, piasku z Sahary oraz palm. Natomiast Playa del Medano to mekka wszystkich pasjonatów surfingu.

Oczywiście położenie pośrodku Atlantyku ma swoje zalety i należy do nich nie tylko możliwość wypłynięcia w niepowtarzalny rejs. Lokalne owoce morza i marynowane, a także podawane z grilla, ryby, są w stanie zadowolić podniebienie najbardziej wytrawnego smakosza.

Jak Wyspy Kanaryjskie, to i Gran Canaria!

Kolejną wizytówkę Wysp Kanaryjskich stanowi Gran Canaria. Oczywiście również to miejsce słynie ze swoich plaż. Znajduje się ich tam aż około 10, w tym również te wydmowe. Wydmy na tej wyspie sięgają kilku metrów wysokości. Ciągną się na odległość mierzoną w kilometrach, dzięki czemu można poczuć się na nich jak na pustyni!

Miłośnicy przyrody zapewne nie pogardzą wizytą w największym ogrodzie botanicznym w Hiszpanii, czyli Jardin Canario. Znajdują się w nim rośliny charakterystyczne dla całego archipelagu, ale też dla innych części świata. Całość ubogacona jest przez niewielki pomosty, urokliwe schodki i tryskające fontanny.

Położenie na Oceanie Atlantyckim sprawia, że oferta wodnych atrakcji jest w tym miejscu bardzo szeroka. Wypłynięcie w rejs statkiem z przezroczystym dnem, przez które można podziwiać morskie zwierzęta? Czemu nie! Dla chętnych dostępne jest także nurkowanie, surfowanie, żeglarstwo, rybołówstwo, czy skok ze spadochronem ponad Atlantykiem.

Zostaw samochód na parkingu przy lotnisku w Krakowie

Wylatując z lotniska Kraków Balice, warto pomyśleć o zabukowaniu parkingu jeszcze przed wyjazdem. Na szczęście rejestracja jest bardzo łatwa. Całą procedurę można wykonać przez internet i cieszyć się faktem, że parking w Balicach dostępny jest w niskiej cenie – od 10 złotych za dobę! Parking przy lotnisku Balice zapewnia czujny monitoring, dzięki czemu auto na nim pozostawione jest całkowicie bezpieczne. Umów się już teraz i ruszaj zwiedzać hiszpańskie wyspy!