Parking 24h

Bezpłatny transfer na lotnisko Kraków-Balice

Słońce za oknami zagościło na dobre, a czerwcowe temperatury dają się we znaki. Chyba nadszedł najlepszy czas, żeby odpocząć od codziennego, miejskiego zgiełku! Jak znaleźć lot, który zabierze Cię do klimatycznego miasteczka nasyconego inną kulturą niż tą, z którą masz do czynienia na co dzień? Gdzie znajdziesz świetną cenowo ofertę, która sprawi, że niskim kosztem przeniesiesz się na kilkudniowy urlop? Podpowiadamy poniżej!

Na czym dokładnie polega działanie wyszukiwarek lotów?

Korzystając z wyszukiwarki lotów, najpierw powinno się ustalić odpowiednie parametry. Najlepiej zacząć od kierunku podróży, a następnie określić ramy czasowe – przede wszystkim datę wylotu i powrotu. Dodatkowo niektóre strony umożliwiają wybór konkretnych dni tygodnia, co pozwala filtrować dostępne bilety, np. na długie weekendy rozpoczynające się w czwartek, czy też kończące się we wtorek.
Warto też sprecyzować, jaki budżet planuje się przeznaczyć na taki rejs. Jeżeli nie masz żadnych konkretnych planów, wyszukiwarki pozwalają na wybranie opcji „Gdziekolwiek”. Wówczas obejrzysz oferty kierujące do różnych zakątków świata!
W wyszukiwarkach użytkownik często może też zdecydować, czy chce wykluczyć opcję lotu z przesiadkami, które zwłaszcza dla osób zaczynających przygodę z lataniem mogą być stresujące. Przewagą wyszukiwarki lotów nad witrynami przewoźników jest to, że w ich bazie znajdują się bilety na loty różnymi liniami lotniczymi. Nie jesteś wobec tego ograniczony wglądem w ofertę tylko jednej marki.

wyszukiwarka lotów

Które wyszukiwarki lotów są najlepsze?

Momondo

Wśród godnych polecenia wyszukiwarek wymienić można z pewnością Momondo. Dzięki niej znajdziesz loty zarówno tanich, jak i regularnych linii lotniczych.
Bardzo dużą zaletą tej wyszukiwarki jest też możliwość ustalenia zakresu godzin przylotu i odlotu. Ponadto wybierzesz także maksymalny czas, jaki chcesz przeznaczyć na podróż. Wszechstronność Momondo dotyczy również segregowania linii lotniczych. Lot w dwie strony domyślnie może się odbywać za pośrednictwem dwóch przewoźników, co znacznie zwiększa pole manewru.

Skyscanner

Bardzo popularną wyszukiwarką lotów jest również Skyscanner, który mocno przypomina Momondo pod wieloma względami. Dysponuje ważną opcją „Zabierz mnie gdziekolwiek”, która kieruje się pasującymi terminami i odpowiednimi cenami ustalonymi przez użytkownika.
Na Skyscanner z łatwością określisz, do jakiego kraju chcesz wyjechać, a także ile dni chcesz w nim spędzić. Wówczas strona udostępni listę konkretnych miast. Będą one posegregowane w kolejności od najtańszego, co spodoba się łowcom okazji.

Kayak

Kayak to kolejna wyszukiwarka lotów dobrze znana wszystkim miłośnikom podniebnych podróży. Jedną z jej najbardziej charakterystycznych cech jest możliwość wybrania opcji uwzględniającej opłatę za bagaż, dzięki czemu w cenę będą wliczone jego koszty i sortowanie nastąpi dopiero po ich dodaniu.
Wybierając datę, także możesz zdecydować się na opcję „elastyczną”, czyli taką, która wskaże Ci nie tylko loty w konkretnym dniu, ale do trzech dni przed i po nim. Zarejestrowani użytkownicy mogą wybrać opcję alertu cenowego, dzięki któremu w przypadku zmian cen biletów będą przychodziły powiadomienia.

Azair

Chcąc zdecydować się na lot tanimi liniami lotniczymi, skorzystaj z usług Azair. Ta wyszukiwarka wyświetla tylko low-costowe rejsy. Warto podkreślić, że korzystając z niej, możesz zaznaczyć opcję spędzenia nocy na lotnisku albo dojazdu transportem lądowym na inne lotnisko w przypadku przesiadki.

A co zrobić z autem?

Przed wyjazdem warto zostawić samochód na parkingu w Balicach!
Ustalenie odpowiedniego terminu lotu i dogranie wszystkich szczegółów to jedno, dla wielu osób wciąż problemem pozostanie jednak kwestia tego, co zrobić z autem na czas wylotu. Parking przy lotnisku Kraków Balice to idealne rozwiązanie dla wszystkich podróżnych udających się na rejs właśnie ze stolicy Małopolski. Ceny są bardzo przystępne, bezpieczeństwo zagwarantowane, a czas postoju pojazdu jest elastyczny. Zapraszamy!