Wraz z nadejściem wiosny przychodzi najczęściej zastrzyk energii i zwiększenie motywacji. Przekłada się to nie tylko na sprawy zawodowe, ale również na pasje oraz zainteresowania, takie jak podróże. Rozpoczęcie wiosny od wypadu za granicę i zwiedzenia nowego miejsca może naładować akumulatory i stanowić idealny początek tej pięknej pory roku. Jak jednak wybrać idealne miejsce do takiego wyjazdu? Oto trzy zupełnie różne propozycje, dzięki którym każdy może znaleźć coś dla siebie.

Gdzie polecieć wiosną z lotniska w Krakowie?

1. Helsinki

Pozornie może się wydawać, że to dość dziwny wybór, by rozpoczynać wiosnę w miejscu bardzo chłodnym, w którym temperatury są przecież niższe niż w Polsce. Wycieczka do Finlandii wiosną ma jednak swoje bardzo liczne zalety. Przede wszystkim nie jest już tam wówczas bardzo zimno, jakby się mogło wydawać, a wciąż można poczuć skandynawski klimat – dosłownie i w przenośni. Wręcz warto się tam udać w marcu – widok skutego lodem Bałtyku zapiera dech w piersiach.

Co można robić podczas wypadu do Helsinek? Oczywiście wizyta w Finlandii powinna zostać okraszona pójściem na saunę, niezależnie od tego, czy będzie to klasyczna fińska sucha sauna, czy też jej parowy odpowiednik. Nie trzeba tej przyjemności kończyć kąpielą w śniegu, chociaż oczywiście w wielu miejscach można to zrobić. Zamiast tego wybierz życie nocne, jakie proponuje ta piękna stolica! Skorzystaj z szerokiej oferty pubów i restauracji, w których nie tylko można spróbować mocnych, miejscowych alkoholi, ale też raczyć się lokalnymi przysmakami, takimi jak mięso z renifera. Zwiedzając miasto, warto wybrać się na Plac Senacki oraz na spacer po nabrzeżu. Helsinki to idealna opcja na wyjazd dla wszystkich tych, którzy chcą z przytupem pożegnać zimę.

2. Gran Canaria

Miejsce idealne, by powitać cieplejsze dni. Szczególnie dobry wybór w celu wiosennego wyjazdu. Dlaczego? Ta wyspa położona na Oceanie Atlantyckim nosi miano „Wyspy wiecznej wiosny”. Wyjazd w to miejsce powinno się połączyć z licznymi wizytami na plażach, z których Gran Canaria słynie na całym świecie. Znajduje się ich około 30 – kamienistych, a także piaszczystych. Szczególnie cenione przez turystów są Wydmy Maspalomas z białego piasku tworzące wzniesienia o rozmaitych wysokościach i kształtach. Dzięki pięknym krajobrazom stanowi idealny cel wycieczek zarówno pieszych, jak i samochodowych.
Atrakcje wynikające ze środowiska naturalnego to oczywiście nie wszystko, co Gran Canaria może zaoferować turystom. Znajduje się bowiem na niej również mnóstwo bardzo urokliwych miast, po których można spacerować godzinami w promieniach wiosennego słońca. Wśród nich należy wspomnieć o Arucas, w którego sąsiedztwie zlokalizowany jest punkt obserwacyjny na szczycie wygasłego wulkanu. W Aguimas udasz się do Muzeum Historycznego przedstawiającego lokalną historię. Najsłynniejszym miastem Gran Canarii jest jednak stolica, czyli Las Palmas, gdzie znajduje się Muzeum Krzysztofa Kolumba i jeden z największych europejskich portów – Peurto de la Luz. Zaletą Las Palmas jest też obecność przepięknej plaży z czystą wodą i rafą koralową położoną tuż przy brzegu.

3. Dublin

Tutaj powitasz wiosnę w sposób bardziej oryginalny niż gdziekolwiek indziej – ze względu na Dzień Świętego Patryka – obchodzony 17 marca. Jest to narodowe święto irlandzkie ustanowione ku czci patrona wyspy. Kilkudniowy festiwal nieustannych tańców, śpiewów i muzyki – brzmi dobrze, prawda? Wszystko oczywiście okraszone jest hektolitrami piwa Guinness, z którego Irlandia słynie na całym świecie oraz lokalnej whisky. Symbolem wyspy jest zieleń, więc wszyscy mieszkańcy paradują w strojach o tym kolorze.
Nawet jeśli jednak udasz się tam w innym terminie, Dublin wciąż oferuje mnóstwo atrakcji, wśród których znajdują się:

  • Katedra Świętego Patryka – najważniejszy irlandzki obiekt sakralny,
  • Guinness Storehouse – muzeum tego wyjątkowego piwa, gdzie można poznać jego historię,
  • Phoenix Park – największy ogrodzony park w Europie,
  • Howth – piękna marina na północ od miasta.

Pełna gotowość do lotu? Jak najbardziej. A gdzie znaleźć tani parking w Balicach?

We wszystkie wymienione miejsca można polecieć z lotniska w Krakowie. Nasuwa się jedynie pytanie: co można zrobić podczas wyjazdu ze swoim samochodem? Parking przy lotnisku Balice zapewnia usługi na najwyższym poziomie – jest tani, długoterminowy i bezpieczny. Gwarantuje również bardzo szybki i bezpłatny transfer na teren lotniska. Pozostaje nam nic innego, jak tylko zachęcić do wcielania swoich planów w życie – i udania się w niezapomnianą podróż już niebawem!

Średnia ocen: / 5. Liczba ocen