Parking 24h

Bezpłatny transfer na lotnisko Kraków-Balice

Plaża na Malediwach

Wakacyjne wyjazdy są powodowane różnymi motywami. Czasem jest to chęć odwiedzenia bliskich, z kolei wiele osób zwiedza ciekawe obiekty, a także bierze udział w konkretnym wydarzeniu. Bywa również, że urlop to stuprocentowy odpoczynek i nacieszenie się piękną pogodą.

Miłośnicy słonecznej aury wbrew pozorom mogą mieć kłopot z wyborem odpowiedniego miejsca na wyjazd. Jak bowiem nabrać pewności, że to właśnie ta lokalizacja będzie optymalna? Na szczęście z lotniska w Krakowie można się bezpośrednio udać do różnych kurortów, które słyną z pięknych plaż. Podpowiadamy, gdzie bukować bilety!

Uzdrowiska w Burgas

Bułgaria stanowi jeden z najpopularniejszych celów podróży z Polski. Warto się tam udać zwłaszcza latem, ponieważ właśnie wtedy w pełni można korzystać z południowego słońca i piękna tamtejszych plaż. Miejscem, które w szczególności można odwiedzić, jest Burgas znajdujące się na półwyspie nad Zatoką Burgaską. Na dodatek miasto otoczone jest aż trzema jeziorami, więc możliwości wypoczynku nad wodą są właściwie nieograniczone.

Burgas ma status uzdrowiska. Kilkanaście km od centrum znajdują się Burgaskie Łazienki Mineralne z pięknymi, malowniczymi krajobrazami i terenami zielonymi. Wielką atrakcją miasta jest położony na wzgórzu obok wybrzeża Park Nadmorski. Stanowi on idealny cel wycieczki pomiędzy kolejnymi wizytami na piaszczystej plaży. Galeria schodów prowadzi do niego wprost z głównej plaży miasta, którą charakteryzuje ciemny kolor pochodzący od różnych stopów magnetytu.

Widok na plażę i wybrzeże w Burgas w Bułgarii

Gorący Dubaj

Plaże Zatoki Perskiej słyną ze swoich uroków na całym świecie i coraz częściej również Polacy decydują się na ich odkrywanie podczas wakacji. Dubaj jest szczególnie atrakcyjnym celem podróży, ponieważ udając się do niego, można liczyć na kąpiele w krystalicznie czystej wodzie, zobaczenie jednego z najnowocześniejszych miast świata oraz wypoczynek na gorących, piaszczystych plażach. Bardzo istotna jest również szeroka oferta skierowana do miłośników sportu i wodnych atrakcji.

Najlepszym momentem na wyjazd do Dubaju jest okres od listopada do kwietnia, ponieważ latem jest tam bardzo gorąco i trzeba wręcz unikać słońca. W pozostałych miesiącach warto jednak skorzystać z uroków tamtejszych plaż, również tych położonych na Wyspach Palmowych. Wiele z nich posiada doskonałą infrastrukturę w postaci morskich parków rozrywki, wypożyczalni sprzętu, stanowisk do grillowania albo placów zabaw dla dzieci. Brzeg i fale w większości miejsc są łagodne, więc zarówno wylegiwanie się na plaży, jak i morska kąpiel są bardzo przyjemne.

Parasol i dwa leżaki na plaży na tle błękitnego morza.

Barcelona – miasto na każdą okazję

Stolica Katalonii ma do zaoferowania tak wiele, że łatwo można zapomnieć o jej bardzo malowniczym położeniu nad morzem i o fakcie, że nawet chcąc tylko wypocząć na plaży, warto udać się do właśnie tego miasta. Najbardziej opłaca się udać tam latem, ponieważ wtedy można skorzystać nie tylko ze śródziemnomorskiego słońca, ale też z morskich kąpieli. Co istotne, wybór plaż jest bardzo szeroki i każdy może znaleźć coś dla siebie:

  • Barceloneta – najbardziej znana barcelońska plaża. Znajduje się ona bardzo blisko centrum miasta, z tego też względu posiada ona doskonałą infrastrukturę w postaci świetnych restauracji i biblioteki wypożyczającej książki do czytania podczas opalania,
  • Mar Bella –  bardzo ciekawe miejsce podzielone na plażę dla rodzin z dziećmi i na tę dla nudystów,
  • Llacuna –  idąc wzdłuż wybrzeża, można do niej trafić z centrum miasta, jest to kameralna plaża, na której można się wyciszyć i odpocząć,
  • Nova Icaria –  słynie ona przede wszystkim z wieczornych imprez, które odbywają się w położonych na jej terenie klubach i barach. Za dnia jest to kąpielisko odwiedzane również przez rodziny z dziećmi.

Widok na Avenida de la Reina María Cristina w Barcelonie.

Podsumowanie

Wyjazd na wakacje w celu wypoczynku na plaży może zatem przybierać rozmaite formy, zawsze jednak należy zastanowić się przed wyruszeniem w podróż co zrobić z samochodem. Na szczęście można go zostawić na parkingu w Balicach. Jest on strzeżony całą dobę i długoterminowy, dzięki czemu można być spokojnym o auto niezależnie od tego, ile trwa urlop.