Ups! 3 najczęstsze wpadki związane z podróżami samolotem
Oceń

Wpadki są jak najbardziej ludzkie i to żaden wstyd ich popełniać! Można jednak zaoszczędzić sobie sporo wstydu, kłopotów, czasu lub pieniędzy, jeśli wie się jak dokładnie zachować w danej sytuacji. Podróże samolotami są właśnie przykładem, gdy wiedza co należy zrobić, może bardzo się przysłużyć, zwłaszcza w przypadku nowicjuszy. Jakie są najczęściej popełniane błędy związane z przelotami, których należy się wystrzegać?

Niewygodny ubiór

Podstawowym wyznacznikiem, podczas wybierania ubrań na czas podróży, powinien być ich komfort. Lot trwa najczęściej przynajmniej kilka, a nieraz nawet kilkanaście godzin. Jeżeli dodatkowo założy się niewygodne ubrania, może się on niewyobrażalnie wydłużyć… Zamiast klasycznych dżinsów najlepiej sprawdzą się legginsy albo spodnie bawełniane, które nie będą uciskały w trakcie rejsu.
Bardzo istotny jest również wybór odpowiedniego obuwia. Buty na płaskiej podeszwie są wygodniejsze niż szpilki czy koturny. W przypadku problemów z krążeniem warto pamiętać również o wykonywaniu gimnastyki stóp. Ciężkie buty, jak np. modele trekkingowe, również nie są najlepsze – ich ściąganie w trakcie kontroli mogłoby być kłopotliwe.
Zamiast eleganckich ubrań, podobnie zresztą jak wszystkich wykonanych z nieoddychających tkanin, lepiej zdecydować się na styl sportowy. Bawełniana koszulka jest dużo wygodniejsza od koszuli i lepiej sprawdzi się w trakcie snu, jaki może zmorzyć podczas długiego lotu. Jednakże warto wziąć też coś z długim rękawem, gdyż wiele osób może narzekać na zbyt mocne działanie klimatyzacji.

Brak dokumentu tożsamości

Najczęściej spotykaną przyczyna kłopotów na lotnisku jest brak dowodu osobistego lub paszportu bądź utrata ich ważności. Poza tak oczywistymi aspektami, jak zabranie wspomnianych dokumentów i sprawdzenie ich ważności, trzeba mieć na uwadze fakt, że nie mogą być w żaden sposób zniszczone. Wady, przez które stają się nieczytelne, mogą poskutkować nawet odmową wylotu. Uwaga! Prawo jazdy nie wystarczy, aby udać się w podróż lotniczą.
Wszystkie potrzebne dokumenty warto sobie przygotować wcześniej. W ten sposób, po pierwsze, można uzyskać pewność, że wszystko zostało spakowane, a po drugie wówczas unika się niepotrzebnych opóźnień. Skutkują one zrozumiałym zdenerwowaniem pozostałych pasażerów, tworzeniem się długich kolejek i niemiłą atmosferą. Osoby mające kartę stałego pobytu w szczególności powinny pamiętać o jej zabraniu, wracając z wakacji. W przeciwnym przypadku konieczna może być interwencja ambasady, aby w ogóle umożliwić powrót do kraju!

Kłopoty z poruszaniem się po samolocie

Wybór wygodnego ubrania i przebrnięcie przez odprawę to jednak nie wszystko. Niewiedza o tym, jak zachować się już na pokładzie, dotyczy zwłaszcza niedoświadczonych pasażerów. Jedną z najczęściej spotykanych pomyłek jest nieumiejętność znalezienia drzwi do toalety. Bardzo często zdarza się bowiem, że pasażerowie próbują omyłkowo otworzyć drzwi kokpitu albo pokładowej szafy na ubrania.
Kolejnym problemem jest niewiedza, że miejsce na półkach bagażowych trzeba wykupić wraz z miejscem. To z kolei rodzi awantury o umiejscowienie przedmiotów osobistych. Bardzo często zdarza się również, że pasażerowie zaczynają wstawać z miejsc i ruszać do wyjścia, gdy tylko samolot dotknie ziemi. Tymczasem kołowanie trwa nieraz nawet przez kilkadziesiąt minut.

Zostaw samochód na parkingu w Balicach

Innym kłopotem, z jakim trzeba się uporać przed podróżą, jest pozostawienie samochodu w bezpiecznym miejscu. Osoby wylatujące z lotniska w Balicach mogą zostawić auto na naszym parkingu długoterminowym. Warto skorzystać z tej oferty z kilku względów:

  • rezerwacja za pomocą formularza internetowego jest szybka i łatwa,
  • całkowite bezpieczeństwo – parking prywatny w Balicach jest doskonale oświetlony, przez całą dobę funkcjonuje na nim nowoczesny system monitoringu, a nad samochodem czuwa natomiast licencjonowana ochrona,
  • doskonała lokalizacja – zaledwie 1200 metrów od lotniska w Krakowie. Dowóz do portu lotniczego zajmuje kilka minut i jest bezpłatny.

Jeśli chcesz uniknąć wpadki z pozostawieniem auta w niewłaściwym miejscu, skorzystaj z naszej oferty!