Nadejście Nowego Roku to często wiele nowości w życiu. Niektóre z nich wiążą się z długoterminowymi postanowieniami, inne po prostu potrzebowały symbolu, by można je wprowadzić w życie. Zazwyczaj ten drugi rodzaj odmiany wiąże się ze spełnianiem marzeń wraz ze zmianą… kalendarza na ścianie. Wśród tych oczekiwanych planów nieraz występują te dotyczące podróży i wyjazdów. Jakie miejsca w 2019 roku można wykreślić z listy tych, na których zobaczenie się oczekuje i je nareszcie zwiedzić?

Słoneczne Alicante

Jeżeli celem podróży jest Hiszpania, to warto zdecydować się na nieco mniej „oklepany” wariant niż Barcelona i Madryt. Alicante jest świetnym pomysłem na wypoczynek w promieniach słonecznych na wybrzeżach Costa Blanca. Miejscowość ta stanowi również znakomitą bazę wypadową do innych miejsc, chociażby, do Walencji, Murcji albo Elche. Piaszczyste plaże dookoła sprawiają jednak, że nie trzeba daleko wyjeżdżać – równie dobrze to na jednej z nich można spędzić większość urlopu.
Nie bez znaczenia dla rodziców będzie też fakt, że na plażach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych w postaci placów zabaw. Po zejściu z rozgrzanego piasku odwiedź zamki San Fernando i Świętej Barbary, przespaceruj się promenadą czy dzielnicą portową. Alicante to również miejsce, w którym można odkryć Hiszpanię bez nadwyrężania budżetu. Zakupy w marketach i restauracjach nie są wiele droższe niż w Polsce. Warto się udać do tego kraju ze względu na niezwykle otwartych ludzi, a sielankowa atmosfera jak mało co pomaga w odpoczynku. Dodatkową zaletę stanowi niewątpliwie kuchnia, której specjałów można kosztować na ulicach całego Alicante.

Słynny Mediolan

Mediolan albo się kocha albo nienawidzi – opinie o tym mieście są dość skrajne. Powszechnie uważane za komercyjne i nieposiadające charakterystycznego dla Włoch klimatu może bowiem łatwiej oczarować niż rozczarować. Jednakże w 2019 roku powinno się wziąć je na cel i właśnie do niego udać się na wakacje, by wyrobić sobie własną ocenę na jego temat.
W centrum miasta znajduje się Katedra Narodzin św. Marii, czyli jeden z największych kościołów na świecie, stanowiąca jednocześnie symbol Mediolanu. Tuż przy niej znajduje się pochodząca z XIX wieku galeria handlowa Vittorio Emanuele II, uznawana za najstarszy tego typu obiekt świata. Komercjalizacja miasta nie musi oznaczać samych wad. Tydzień Mody w Mediolanie to gigantyczna gratka dla wszystkich fanów nowości w tej dziedzinie. Innym bardzo ważnym punktem na mapie miasta jest legendarny stadion San Siro. Mecz Interu albo AC Milan to niezapomniane momenty zarówno dla fanów którejś z tych drużyn, jak i pozostałych pasjonatów futbolu. Ponadto w Mediolanie można doznać niezwykłych przeżyć, jeżeli jednym z zainteresowań jest sztuka. To właśnie tam znajduje się Ostatnia Wieczerza pędzla Leonarda da Vinci. Zwieńczenie wizyty stanowić może odwiedzenie La Scala – najsłynniejszej opery świata.

Niepowtarzalny Tel Awiw

Miasto pełne życia, którego wizytówkę stanowi życie klubowe i artystyczne, które warto odwiedzić ze względu na fenomenalne życie nocne – chociaż oczywiście nie tylko. Jedzenie jest bardzo oryginalne i warte spróbowania przez osoby nieznające kuchni Lewantu bądź lubiące jej wyjątkowe smaki, takie jak wszechobecny hummus. Zaletę stanowić może też fakt, że Izrael jest bardzo niewielkim państwem, dzięki czemu podczas wylotu do jego stolicy nie będzie problemu z zobaczeniem Jerozolimy, Morza Martwego ani raf koralowych na Morzu Czerwonym. Jednak by udać się nad morze i piękne plaże wcale nie trzeba opuszczać Tel Awiwu!
Wybierając się w podróż z okazji nowego roku, zatrzymaj samochód na parkingu przy lotnisku Balice. Parking w Balicach to bowiem idealne miejsce na pozostawienie auta bezpiecznie na czas wyjazdu i spokojne relaksowanie się podczas zwiedzania nowych zakątków świata oraz poznawania nieznanych dotąd kultur. Prywatny Parking Balice oferuje przy tym korzystną cenę, dzięki której ograniczone zostaną koszty wycieczek.

Średnia ocen: / 5. Liczba ocen