Taniej i szybciej – zadbaj o wakacyjne loty już w lutym
Oceń

Planowanie wakacyjnych wyjazdów jest bardzo przyjemne – pod warunkiem, że nie zostawia się tego na ostatnią chwilę i zabierze za to odpowiednio wcześnie. Odłożenie znalezienia miejsca na urlop do samego lata może skończyć się nie tylko niepotrzebnym stresem, ale też koniecznością zrezygnowania z części marzeń związanych z wypoczynkiem. Idealnym momentem na rozpoczęcie ustalania szczegółów dotyczących wakacji jest – wbrew pozorom – zima! Oto kilka powodów, dla których to właśnie w lutym najlepiej jest zasiąść do planowania letnich wojaży.

Osłodzenie długich zimowych wieczorów

Snucie marzeń o wyjeździe podczas wakacji stanowi doskonałe urozmaicenie pochmurnych dni. Paradoksalnie właśnie zimowa aura sprzyja planowaniu szczegółów wyjazdu i myśleniu o nim. Długie wieczory stają się o wiele przyjemniejsze, jeżeli w ich trakcie odbywać się będzie planowanie szczegółów urlopu – na przykład w romantycznym Paryżu. Poprawa nastroju podczas rozmów na ten temat jest niemal gwarantowana nawet przy śniegu padającym za oknem!
Jeżeli Twoja cierpliwość zostanie nadwerężona zbyt mocno, to w wielu przypadkach można przecież spontanicznie przenieść plany wyjazdu i zamiast wakacji udać się na zimowe ferie. W Tel-Awiwie również o tej porze roku jest na tyle przyjemnie, że spokojnie można spędzić tam kilka dni, zwiedzając i zażywając tak utęsknionego przez wielu słońca.

Poprawę humorów mogą zapewnić też przeceny. Wyjazd na wakacje wiąże się przecież z kosztami nie tylko w zakresie opłacenia noclegów czy kupna biletów, ale również zabrania ze sobą na niego odpowiedniego ekwipunku. Warto pomyśleć o tym właśnie zimą, ponieważ wówczas producenci akcesoriów podróżnych wystawiają swoje produkty na przeceny i można je nabyć po mocno zaniżonych kosztach. W lutym sezon sprzedażowy się już przecież zakończył, a w sklepach trzeba zrobić miejsce na nowe kolekcje. Dzięki temu zakup toreb i walizek właśnie może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Szeroki wybór ofert po znacznie niższych cenach

Oszczędności nie kończą się jednak na niższych kosztach zakupu akcesoriów, jeżeli już w lutym zacznie się planowanie urlopu. Zarezerwowanie wycieczki do miejsca takiego jak Neapol rzecz jasna wiąże się z pewnymi wydatkami, które łatwo można zredukować, np. poprzez wybranie oferty first minute. Oferty tego typu są bardzo kuszące i często pozwalają na tańszy wyjazd. Oczywiście dotyczy to również wyjazdów na własną rękę, ponieważ zakup biletów na samolot lub rezerwacja noclegów z dużym wyprzedzeniem pozwalają bardzo często na duże zniżki.
Jednak niższa cena wakacji to nie jedyna zaleta takiego rozwiązania. Można zyskać przede wszystkim spokój i pewność, co do tego, że miejsce wyjazdu jest już znane, wszystko zostało dopięte na ostatni guzik w kwestiach formalnych i nie ma powodów do stresu, który mógłby się pojawić podczas poszukiwania miejsca spędzenia urlopu na tydzień przed jego rozpoczęciem.

Bardzo dużą rolę odgrywa również fakt, że oferty na sezon letni w biurach podróży obejmują w lutym bardzo szeroki wybór kierunków, ponieważ ich sprzedaż w większości przypadków niedawno wystartowała, a większość osób nie planuje wycieczek z aż tak dużym wyprzedzeniem. Dzięki ogromnemu wyborowi z ofert każdy może znaleźć coś najbardziej odpowiedniego ze swojego punktu widzenia, co często w trakcie sezonu jest już niemożliwe, ze względu na rezerwacje, których dokonać można przecież często właśnie w lutym.
Niezależnie od tego, czy wyjazd zostanie przełożony z wakacji na luty, czy też zgodnie z planem odbędzie się on latem, warto pomyśleć zawczasu o tym, co zrobić z samochodem. Nasz parking w Balicach sprawia, że nie trzeba się o to szczególnie martwić. Jest to:

  • miejsce strzeżone,
  • z całodobową ochroną i monitoringiem.

Dodatkowo nasz parking przy lotnisku Balice w Krakowie posiada utwardzoną nawierzchnię.
To właśnie dobry parking sprawia, że wylatując z tego miasta na wakacje, nie trzeba przejmować się autem, ponieważ znajduje się on pod najlepszą możliwą opieką.