Maciej Steinhof i Dawid Filipowicz w Mitsubishi Lancer EVO 9
ParkujGo Parking Balice – sponsor zwycięskiej załogi w 51. Rajdzie Żubrów
Oceń

82 załogi (w tym 15 z Włoch), 2 dni wyścigów, około 290 kilometrów do przebycia i 10 sportowych prób o łącznej długości niemal 20 kilometrów – tak w liczbach przedstawia się 51. Rajd Żubrów. Dlaczego o nim piszemy? Bo mieliśmy przyjemność sponsorować załogę biorącą udział w tym prestiżowym wyścigu. Zobaczcie, jak poszło naszym podopiecznym.

51. Rajd Żubrów

Kierowca Maciej Steinhof i pilot Dawid Filipowicz w Mitsubishi Lancer EVO 9 zajęli 1 miejsce w 51. Rajdzie Żubrów. Właśnie tę załogę sponsorowaliśmy. Jak widać – mamy nosa do najlepszych. Drugie miejsce zajęła załoga w składzie Zbigniew Baran i Anna Adamek-Baran w Audi S3, a trzecie – Wojciech Kowalczyk i Michał Janas w Mitsubishi Lancer EVO 8.

Warto dodać, że najpopularniejszym samochodem na tej edycji rajdu był właśnie Mitsubishi Lancer w różnych generacjach Evolution. W wyścigu brał udział m.in. skoczek narciarski Maciej Kot. Na linii startu niestety zabrakło Sobiesława Zasady, który miał brać udział w wyścigu ze swoją żoną Ewą Zasadą. Start i meta 51. Rajdu Żubrów były w Zakopanem.

Zobaczcie naszych zwycięzców:

Jak widać – nie przeszkodziły im niezbyt sprzyjające warunki pogodowe. Gratulujemy i cieszymy się zwycięstwem.

Maciej Steinhof i Dawid Filipowicz
Maciej Steinhof i Dawid Filipowicz – zwycięzcy 51. Rajdu Żubrów

Kilka słów o Rajdzie Żubrów

Rajd Żubrów to jedna z najbardziej prestiżowych i najstarszych tego typu imprez w Polsce. Pomysłodawcą rajdu był Sobiesław Zasada, a pierwsza impreza odbyła się 12 listopada 1966 (pod nazwą I Ogólnopolski Rajd Działaczy i Sympatyków Sportu Samochodowego) i pod patronatem Automobilklubu Krakowskiego. Samochody wystartowały wtedy spod Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Przez wiele lat rajd przygotowywany był przez czynnych zawodników dla działaczy i byłych zawodników. Od tego czasu trochę się zmieniło i w tej edycji zawodnicy podzieleni zostali na pięć grup: nie tylko byłych zawodników, ale również zawodników licencjonowanych.

Zdjęcie główne pochodzi ze strony http://rajdzubrow.pl – autor zdjęcia: Janek Żdżarski