Loty do 50 złotych – 5 miast, które musisz odwiedzić w tym roku 
Oceń

Podróżowanie samolotem stało się niezwykle popularne – nie ma w tym nic dziwnego, wiąże się z nim przecież mnóstwo zalet. Wymienić wśród nich można na pewno bardzo krótki czas dotarcia na miejsce, czy unikanie korków. Wciąż jednak znajduje się spore grono osób, które do latania są uprzedzone – czy to przez lęk względem tego środka komunikacji, czy też przez wysokie ceny biletów lotniczych niektórych linii. Te ostatnie wcale nie powinny jednak odstraszać – istnieje bowiem wiele miast, które można odwiedzić nawet za mniej niż 50 złotych! Oto pięć przykładowych miejsc, do których udasz się samolotem, nie nadwerężając przy tym swojego budżetu.

Lot za 50 złotych? To możliwe!

1. Oslo

Stolica Norwegii to miejsce, do którego z lotniska Balice można udać się już za 41 złotych! Z całej Polski kursują tam bardzo tanie loty, jednak cena to oczywiście niejedyny powód, dla którego powinieneś zdecydować się na podróż do tego miasta. Jednym z jego symboli jest gmach Opery. Warto zakupić bilety na spektakl, ale nawet bez tego sam budynek koniecznie trzeba zobaczyć, najlepiej od wewnątrz. Wejście na jego dach pozwala na uchwycenie znakomitej panoramy Oslo. Innym punktem „must-have” na mapie miasta jest „Wyspa Złodziei” – sztuczna wyspa stanowiąca niegdyś siedlisko przestępców, a obecnie luksusowa dzielnica pełna znakomitych restauracji. Ponadto można wybrać się np. do Astrup Fearnley Museet – muzeum sztuki nowoczesnej lub wjechać na wieżę widokową. Doskonałym miejscem na spacer jest zaś park Vigelanda, w którym znajduje się ponad 200 rzeźb.

2. Berlin

Loty do stolicy Niemiec ze znajdującego się w Balicach lotniska odbywają się już za jedyne 34 złote! Liczba znajdujących się w Berlinie atrakcji jest rzecz jasna ogromna, a wśród nich wymienić trzeba Bramę Brandenburską – przez wielu uważany za najbardziej charakterystyczny budynek w całych Niemczech. Koniecznie trzeba się też udać do Reichstagu i pod Mur Berliński. Również miejscowa Katedra potrafi zrobić na turystach ogromne wrażenie, podobnie zresztą jak Pomnik pomordowanych Żydów Europy.

3. Bruksela

Belgia słynie ze swojej czekolady uchodzącej za jedną z najlepszych na świecie. Dlatego w jej stolicy trzeba wybrać się do Muzeum Kakao i Czekolady. Muzeum Browarnictwa zaspokoi zaś ciekawość amatorów piwa – również stanowiącego chlubę Belgów. Poza tym można zwiedzić również Dom Króla, Atomium (największy na świecie… atom) i Park Miniatur Mini Europa, w którym znajdują się najważniejsze światowe zabytki wykonane w pomniejszeniu. Za lot w dwie strony do stolicy Belgii w przypadku znalezienia tanich biletów można zapłacić tylko 68 złotych.

4. Barcelona

Jedno z najczęściej odwiedzanych miast na świecie, co nie powinno dziwić, zważywszy na obecne w nim atrakcje. Wciąż nieukończona Sagrada Familia stanowi jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli tego miejsca wraz z La Rambla – gwarną ulicą, pełną knajp i sklepów. Dzięki panującej zazwyczaj pięknej pogodzie zawsze można udać się na miejskie plaże, a wszyscy fani sportu muszą odwiedzić Camp Nou – największy stadion w Europie, na którym mecze rozgrywa legendarna FC Barcelona.

5. Wiedeń

Z lotniska Kraków Balice można polecieć tam w obie strony już za 78 złotych. Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zwiedzić w stolicy Austrii, jest najstarszy na świecie park rozrywki – Prater, z wysokim na 117 metrów diabelskim młynem, karuzelami i kolejkami górskimi. Wiedeń to również miasto słynące z muzyki, więc na liście atrakcji znajdują się Muzeum Beethovena, Dom Straussa czy Wiedeńska Opera Narodowa.

Parking prywatny w Balicach to idealne miejsce, żeby zostawić auto na czas wylotu

Bardzo przystępne ceny biletów niewątpliwie zachęcają do wylotu, najpierw trzeba jednak załatwić sprawy organizacyjne, takie jak pozostawienie samochodu na parkingu długoterminowym. Parking przy lotnisku Balice oferuje:

  • wygodną rezerwację miejsc online,
  • bardzo dobrą nawierzchnię,
  • pomocną i miłą obsługę,
  • doskonały stosunek jakości do ceny,
  • natychmiastowy, całodobowy i darmowy transfer na lotnisko,
  • możliwość skorzystania z wagi bagażowej.

Serdecznie zapraszamy!