Parking 24h

Bezpłatny transfer na lotnisko Kraków-Balice

Podróże niewątpliwie kształcą, jednakże jeden wyjazd może nie być pod tym względem równy drugiemu. Najwięcej o sobie można się dowiedzieć podczas wypadu w nieznane, odległe miejsce, najlepiej będące centrum zupełnie obcej kultury. Takie wyjazdy rzecz jasna wymagają odwagi, ale mogą też dostarczyć niemało adrenaliny. Warto więc zdecydować się na przygodę i pojechać na wakacje w nieco mniej oczywiste miejsce. Jakie lokalizacje spełniają takie warunki, dostarczając nieco więcej emocji osobom, które się tam wybiorą? Podpowiadamy!

Antalya, czyli nie tak znane oblicze Turcji

Znajdujące się w azjatyckiej części Turcji miejscowości nie są tak popularne jak Stambuł, czy inne miejscowości przy basenie Morza Śródziemnego. Ich zwiedzanie może zaoferować dodatkową nutkę emocji – związanych z odkrywaniem nieznanego! Doskonałym przykładem takiego miasta jest Antalya – położona nad głęboką zatoką.

Jej zwiedzanie obejmuje oczywiście poznawanie urokliwych krajobrazów, takich jak ciągnąca się przez 12 km dzielnica plażowa Lara. Jest to najsłynniejsze w mieście skupisko ośrodków wypoczynkowych, w którym znajduje się np. malowniczy klif spadający pionowo do morza. Co roku organizowane są tam również wystawy rzeźb z piasku: Sadland. 

W tym egzotycznym mieście, które kwitnie handlem i orientalną kuchnią, znajduje się również wiele atrakcji turystycznych. Wśród nich trzeba wymienić park miniatur o wdzięcznej nazwie Minicity. Miłośnicy przyrody mogą wybrać się do delfinarium albo do słynnego parku morskiego Aquarium.

Dubaj, luksusowa metropolia w centrum pustyni

Zwiedzanie Bliskiego Wschodu oferuje dodatkową atrakcję w postaci bliskiego kontaktu z zupełnie odmienną kulturą. Zwiedzanie Dubaju stanowią kontrasty, z którymi nie sposób się nie spotkać, zwiedzając to miasto. W ramach wycieczki warto przejechać się luksusowym metrem albo drogami o sześciu pasach w każdą stronę. To po nich mkną (o ile nie ma akurat ogromnych korków!) najdroższe samochody na świecie. A to wszystko tak naprawdę na samym środku pustyni.

W Dubaju mnóstwo wieżowców pnie się ku niebu. Wśród nich jest Burdż Chalifa, najwyższy budynek na świecie o wysokości 829 metrów. Znajduje się w nim również najdłuższa winda na świecie. Można nią dojechać na taras, z którego roztacza się widok na tętniące życiem miasto i otaczające je… piaski.

W Dubaju znajduje się również największy zadaszony… stok narciarski na świecie. Ski Dubai to aż 400 metrów zjazdu, znajdującego się w gigantycznej galerii handlowej Mall of the Emirates. Wszyscy pragnący nieco bardziej konwencjonalnej rozrywki mogą się udać na jedną z miejskich plaż albo do – jakżeby inaczej – największego panelu akrylowego świata. Można tam podziwiać płaszczki, rekiny i setki innych morskich stworzeń.

Wietrzne miasto – Chicago

Według wielu podróżników wyjazd za ocean to jedna z większych przygód, jakie można przeżyć. Idealnym celem wydaje się dobrze skomunikowane z Polską Chicago. Jednym z powodów zwiedzenia największego miasta stanu Illinois może być choćby chęć spróbowania tamtejszych kulinarnych specjałów. Należą do nich kultowe hot dogi i pizza na bardzo grubym cieście. Brzmi smacznie!

Po nasyceniu apetytu, jeżeli trwa sezon, udaj się do United Center na mecz legendarnych Chicago Bulls w koszykarskiej lidze NBA. Do listy must-see należy dodać Adler Planetarium, ale nie tylko w celu sprawdzenia oferty rozrywkowej samego obiektu. Przy budynku znajduje się pomnik Mikołaja Kopernika i roztacza się stamtąd doskonały widok na Wietrzne Miasto.

Piękna panorama miasta widoczna jest również z Willis Tower oraz podczas rejsów jeziorem Michigan. Przespaceruj się jego brzegami, skąd również roztacza się zapierający dech w piersiach widok. Aby w pełni doświadczyć amerykańskiego klimatu, możesz pójść na mecz futbolu amerykańskiego albo baseballa. Czemu nie!

Samochód warto zostawić na parkingu w Balicach

We wszystkie miejsca opisane w powyższym wpisie można dolecieć z lotniska Kraków – Balice. Co jednak zrobić z samochodem podczas wojaży? Najlepszym rozwiązaniem jest zostawienie go na parkingu przy lotnisku w Balicach. Obsługa zapewnia bardzo szybki i darmowy transfer. A co z cennikiem? Na pewno nie nadwyręży Twojego podróżniczego budżetu. Rezerwacji można dokonać przez internet, więc nie czekaj, zrób to już teraz!