Jesienne plażowanie? Czemu nie! Poznaj sprawdzone kierunki lotów z Krakowa-Balice
5 (100%) 1 głosów

Jesień w Polsce najczęściej nie rozpieszcza pogodą, a już na pewno nie zachęca do plażowania. Za oknami coraz częściej panuje szarość, a temperatura spada niemal z każdym dniem. Tymczasem w okresie letnim nieraz trudno o urlop, dlatego wiele osób planuje go od września do grudnia. Gdzie jednak można się wtedy wybrać, żeby skorzystać z uroków słońca, plaży i ciepłej wody? Oto trzy ciekawe kierunki, które można obrać z lotniska Kraków-Balice!

Pięknie położone Burgas

Bułgaria stanowi częsty kierunek lotów wakacyjnych i także jesienią warto się zdecydować na jej odwiedzenie. Szczególnie interesującym miejscem jest Burgas – leżące nad zatoką o tej samej nazwie w południowo-wschodniej części kraju. Morze Czarne nie stanowi jedynego wariantu spędzania czasu nad wodą. Na terenie miasta znajdują się również trzy jeziora lagunowe – będące domem wielu gatunków ptactwa, np. pelikanów, czapli i ibisów.
Wybrzeże tej miejscowości idealnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych. W szczególności kitesurfing i windsurfing cieszą się olbrzymią popularnością wśród turystów. Wzdłuż całej plaży ciągną się ośrodki nurkowania, w których można nauczyć się tej dyscypliny i wypożyczyć specjalny sprzęt. Plaża, znajdująca się na południu Burgas, stanowi natomiast atrakcję samą w sobie – ze względu na swój niezwykły, ciemny kolor. Bierze się on z obecności magnetytu.
Bary i kluby oferują zabawę przez całą noc. Organizowane są również liczne imprezy na plażach.

Zachody słońca w Zadarze

Pozostając na Bałkanach, warto zdecydować się także na jesienną wycieczkę do Chorwacji. Bardzo urokliwym miastem jest Zadar, wyróżniający się bardzo łagodnym klimatem i przepięknymi widokami. Wśród nich wyróżniają się zachody słońca, o których mówi się nawet, że nigdzie nie wyglądają równie pięknie, jak w tym chorwackim mieście. Warto podziwiać to zjawisko z nadbrzeża albo z pokładu łodzi podczas rejsu.
W regionie znajduje się 200 wysp i wysepek, cieśnin oraz zatok. Wybrzeże jest bardzo łagodne i znajduje się na nim wiele plaż dla wielbicieli wypoczynku na słońcu. Wśród nich największą popularnością cieszy się Ninska Laguna, ciągnąca się na długości aż 8 km. Morze w tamtym miejscu jest bardzo płytkie i ciepłe, dzięki czemu najchętniej jest wybierane przez rodziny z dziećmi. Bardzo chętnie odwiedzana jest również plaża Borik. Stanowi centrum rozrywkowe miasta. Warto odwiedzić także Kolovare, Puntamikę i Diklo oraz wiele ukrytych, mniejszych plaż.

Pafos – miasto Afrodyty

Według legendy to właśnie wybrzeże cypryjskiego Pafos było miejscem narodzin Afrodyty. Nie bez powodu co roku w październiku odbywa się tam festiwal imienia właśnie greckiej bogini miłości.
Miasto to jest wyjątkowe z tego względu, że najbardziej atrakcyjne jest właśnie jesienią i wtedy też cieszy się największą atencją ze strony turystów. Temperatura w październiku wynosi przeciętnie aż 27°C – deszcz pada wówczas przez… 2,5 dnia w ciągu miesiąca. Natomiast w listopadzie na termometrze można zobaczyć aż 22°C!
Tak doskonałe warunki pogodowe sprawiają, że Pafos doskonale nadaje się do jesiennego leżakowania na jednej z gorących plaż. Istnieje tam również bardzo bogata oferta dotycząca uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza żeglowania i windsurfingu. Wśród turystów niezmiernie popularne są również rejsy statkiem. Na Półwyspie Akamas, który jest w całości rezerwatem przyrody, można spacerować szlakami turystycznymi i podziwiać legowiska żółwi na Plaży Lara, a także piękne krajobrazy. Na północ od miasta znajduje się natomiast Zatoka Koralowa.

Na czas wyjazdu zostaw samochód na parkingu długoterminowym w Balicach

We wspomniane miejsca można polecieć z lotniska Kraków-Balice. Warto na czas wyjazdu zostawić wobec tego samochód na parkingu przy lotnisku. Dzięki temu zyskuje się gwarancję, że będzie on strzeżony przez licencjonowaną ochronę. Cały teren jest doskonale oświetlony i obserwowany za pomocą nowoczesnego systemu monitoringu. Obsługa zapewnia bezpłatny dojazd na Międzynarodowy Port Lotniczy, znajdujący się zaledwie kilka minut drogi od parkingu w Balicach. Cennik jest bardzo przyjazny dla klientów, wobec tego nie ma na co czekać – rezerwuj lot na jesienne wakacje z lotniska w Krakowie i zostaw na czas wyjazdu samochód na tanim parkingu w Balicach!