Parking Balice, samochód na parkingu

Wybierasz się samolotem na wakacje lub w podróż służbową i zamierzasz zostawić samochód na przylotniskowym parkingu? Przeczytaj, jakie kryteria warto wziąć pod uwagę, by wybrać najlepszy parking. Od razu podpowiemy – nie jest to tylko cena.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kiedy pozostawia się samochód na parkingu na kilka lub kilkanaście dni, zadbanie o jego bezpieczeństwo to właściwie najważniejsza kwestia. Wbrew pozorom, skorzystanie z płatnego parkingu nie oznacza, że samochód jest w pełni bezpieczny. Gwarancję tego można mieć wtedy, gdy parking jest chroniony, posiada monitoring i aktualne ubezpieczenie.

Licencjonowana ochrona, nowoczesny system monitoringu, ogrodzenie, szlaban i oświetlenie – te elementy praktycznie do zera minimalizują prawdopodobieństwo utraty pojazdu w wyniku kradzieży. Z kolei wybór parkingu posiadającego aktualne ubezpieczenie ułatwi uzyskanie odszkodowania w przypadku uszkodzenia naszego samochodu przez innego użytkownika parkingu. Dobrze będzie także poszukać parkingu z utwardzoną nawierzchnią, co pozwoli między innymi uniknąć silnego zabrudzenia samochodu przez przejeżdżające obok auta.

Ważna kwestia – cena

Jeśli już znajdziemy najlepszy parking przy lotnisku, spełniający wszystkie powyższe wymagania, to wcale nie musimy za niego przepłacać. Warto zwrócić uwagę na ceny i porównać oferty różnych parkingów, ponieważ rozpiętość jest bardzo duża.

Analizując ceny za postój, trzeba też zwrócić uwagę na koszty przekroczenia ustalonego czasu parkowania, bowiem w niektórych przypadkach są one nieproporcjonalnie duże, a często może zdarzyć się, że limit ten zostanie przekroczony, na przykład z powodu opóźnień na lotnisku.

Sprawdź ceny na naszym parkingu

Dodatkowe udogodnienia

Dobry parking znajdujący się w pobliżu portu lotniczego, prócz wymienionych warunków, musi też zatroszczyć się o inne potrzeby swoich klientów. Niezbędne jest przede wszystkim zapewnienie im dostępu do urządzeń rozruchowych, bo czasem zdarzają się problemy z uruchomieniem samochodu. Przyda się również kompresor. Dużym udogodnieniem dla podróżujących jest też możliwość skorzystania przed odlotem z wagi bagażowej.

Średnia ocen: / 5. Liczba ocen