Parking Balice, samochody na parkingu przy lotnisku Balice
Gdzie zostawić samochód, gdy wylatujesz na wakacje lub w podróż służbową?
Oceń

Kilka czy kilkanaście dni nieobecności w domu wymaga podjęcia decyzji związanych z tym, co zrobić z samochodem przez ten czas. Jakie mamy możliwości? Którą z nich wybrać, by samochód był bezpieczny, a dojazd na lotnisko wygodny?

Auto pod domem

Rozwiązanie, które wydawałoby się najprostsze, ale czy na pewno jest najlepsze? Pozostawienie samochodu w pobliżu miejsca zamieszkania nie zabezpiecza go w żadnej mierze przed kradzieżą, a nawet zwiększa jej ryzyko, bo złodzieje obserwują pojazdy i widzą, że nasze auto przez jakiś czas nie ruszyło się z miejsca (co oznacza, że właściciel nim w tym momencie nie jeździ, a to zaś daje złodziejowi komfort tego, że kradzież może przez jakiś czas pozostać niewykryta).

Auto zaparkowane pod domem daje też sygnał, że być może nikogo nie ma w domu. A to może zaowocować nie tylko kradzieżą pojazdu, ale również mienia. Statystyki policyjne są w tym względzie nieubłagane – najwięcej kradzieży w mieszkaniach i domach to czas wakacyjny, a nierzadko złodzieje odjeżdżają z fantami samochodem właściciela obrabowanego domu.

Auto na strzeżonym parkingu w mieście

To dość chętnie rozważane rozwiązanie przez świadomych mieszkańców większych miast, którzy zdają sobie sprawę z zagrożenia pozostawiania auta pod domem bez opieki. Rozwiązanie dość sprytne, ale mocno niewygodne. O ile parking strzeżony nie znajduje się zaraz pod naszym domem, to musimy dostać się innym pojazdem, by odebrać samochód. Jest to niewygodne i zajmuje czas.

Koszt parkingów strzeżonych w dużych miastach może też być dość spory. Ceny parkingów strzeżonych w Krakowie poza strefą płatnego parkowania to wydatek rzędu 100 zł za 10 dni, a w strefach płatnego parkowania nawet do 120 zł za 3 dni. Niezaprzeczalnym plusem tego rozwiązania jest bezpieczeństwo samochodu.

Parking przy lotnisku

To trzecie rozwiązanie, które okazuje się zarówno wygodne, korzystne ekonomicznie, jak i dobre z punktu widzenia bezpieczeństwa pojazdu. Parking przy lotnisku daje tę przewagę nad parkingiem strzeżonym w mieście, że auta nie trzeba specjalnie na niego odprowadzać – po prostu zostawia się je “przy okazji” przyjazdu na lotnisko, zapewniając sobie tym samym wygodny i szybki dojazd do terminalu. Po powrocie auto odbieramy i spokojnie wracamy do domu – wygodnie i bez konieczności myślenia o tym, jak dostać się z lotniska do domu.

Parking przy lotnisku to opcja wygodna i bezpieczna dla samochodu oraz tańsza niż pozostawienie samochodu na parkingu strzeżonym w mieście. Zapraszamy na nasz parking zarówno wtedy, gdy wybierasz się na wakacje jak i w krótszą służbową podróż.