Parking Balice, startujący samolot
Czym dojechać na lotnisko w Balicach?
Oceń

Lotnisko w Balicach cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród turystów, jak i osób wybierających się w podróże biznesowe. Ci, którzy wylatują z podkrakowskich Balic niejednokrotnie zastanawiają się nad tym, czym dojechać na lotnisko. Podpowiadamy, jakie środki transportu sprawdzą się w tym przypadku najlepiej.

Dojazd autobusem

Plusem tego rozwiązania jest bez wątpienia bardzo korzystna cena, która z pewnością skusi niejedną osobę. Podkreślić jednak należy, że obecnie ilość autobusów, które dowiozą nas do lotniska Balice jest znacznie ograniczona. Wszystko za sprawą zwiększenia częstotliwości jazdy pociągów. Decydując się na autobus, do wyboru mamy linie nr 208 oraz 252. W przypadku przejazdu nocnego pozostaje nam linia 902.

Wybierając autobus, należy pamiętać, że linia 208 kursuje raz na godzinę. W godzinach rannych autobusy tej linii jeżdżą jeszcze rzadziej, bo jedynie raz na dwie godziny. Czas przejazdu wynosi około 45 minut. Autobusy linii 252 kursują średnio raz na pół godziny.

Dojazd pociągiem

To naprawdę wygodna opcja, która pozwala szybko dotrzeć pod sam terminal. Z Dworca Głównego dojedziemy na lotnisko w około pół godziny. Za bilet zapłacimy 9 złotych. Doliczyć należy do tego oczywiście cenę biletu za tramwaj bądź autobus, jeśli na Dworzec Główny nie możemy dostać się pieszo.

Dojazd z prywatnym przewoźnikiem

Decydując się na taką opcję, mamy do wyboru kilka rozwiązań. Postawić można na zwykłe Taxi bądź wybrać przejazd Uberem – usługę, która cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością. Nie brakuje również prywatnych firm oferujących transport na lotnisko Balice z okolicznych miast. Decydując się na prywatnego przewoźnika, musimy liczyć się z kosztami wahającymi się od około 20 do nawet 60 złotych. Cena uzależniona jest od punktu w mieście, z jakiego będziemy rozpoczynali podróż. Jest to opcja komfortowa i na ogół naprawdę szybka, ale niestety najdroższa. Mimo to nie brakuje chętnych decydujących się na takie rozwiązanie.

Dojazd własnym samochodem

Jeżeli zależy nam na wygodnym dotarciu na lotnisko, a jednocześnie nie chcemy uzależniać się od innych, warto postawić na własne auto. A co zrobić z samochodem? Najlepiej znaleźć parking przy lotnisku, na którym można pozostawić auto bez obaw o jego bezpieczeństwo.

Koszt, jaki trzeba będzie ponieść uzależniony jest od tego, jak długo auto ma pozostać na parkingu. Warto jednak pamiętać, że nie brakuje parkingów oferujących swoim klientom naprawdę bardzo korzystne ceny. Na naszym parkingu za tydzień parkowania zapłacisz mniej niż 50 zł. To znacznie taniej niż przejazd taksówką w obie strony. A jeśli wybierasz się na wakacje z osobą towarzyszącą, to koszt parkowania jest zbliżony do kosztu czterech biletów na pociąg (na przejazd na lotnisko i z lotniska).

Dojazd na lotnisko Balice raczej nie stanowi dzisiaj żadnego problemu, gdyż możliwości transportu jest naprawdę wiele. To od nas zależy, które z rozwiązań zdecydujemy się wybrać. Podejmując decyzję, warto jednak brać pod uwagę nie tylko możliwości finansowe, ale także komfort i terminowość dotarcia do celu oraz bezpieczeństwo nasze i naszego bagażu.